Dobre konto bankowe

Dobre konto bankowe to oczywiście te, za które nie poniesiemy opłat. Ważne przy tym jest to, byśmy mieli do zrealizowania jak najmniej warunków pobocznych, aby takim było. Niestety nic za darmo. Duża liczba takich pobocznych klauzul to dosyć typowe zjawisko w dzisiaj dostępnych ofertach.

Dobre konto bankowe powinno zawierać jak najmniej dodatkowych warunków i obostrzeń. Najczęstszymi są np. że karta debetowa do rachunku będzie darmowa, jeżeli przeprowadzimy określoną ilość transakcji miesięcznie lub suma poczynionych kartą transakcji w miesiącu wyniesie np. 500 zł. Kolejnym przykładem jest zastrzeżenie, że nie uiścimy opłat za prowadzenie konta, o ile będzie ono regularnie zasilane wynagrodzeniem, a saldo miesięczne wyniesie np. 1300 zł. Przy tego typu warunkach, jeżeli nie sprostasz z ich spełnieniem, bank naliczy koszty.

De facto często okazuje się, że standardowe płatne konta bankowe na ogół okazują się korzystniejsze niż te zapewniające nam coś po spełnieniu dodatkowych warunków.
Co więcej, w wielu przypadkach banki nęcą nas mobilnością proponowanego rachunku. Trzeba się jednak zastanowić, czym jest ta mobilność i czy będzie nam ona w ogóle potrzebna. Poza tym, które konto w banku przez internet nie jest dzisiaj mobilne? Mimo że zdajemy sobie sprawę, że aplikacja mobilna z rzadka będzie przez nas wykorzystywana, to i tak zwykle ulegamy sugestii, że posiadanie takiego konta jest niezbędne w obecnych czasach. Z reguły właśnie banki, których oferty nie należą do najtańszych, sugerują nam bezpłatne aplikacje mobilne, ażeby przekonać nas właśnie do ich produktu.

Be the first to comment on "Dobre konto bankowe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*