Jak wybrać firmę faktoringową
Dla wielu polskich przedsiębiorców, faktoring staje się coraz cenniejszym wsparciem. Czym wyróżnia się ta usługa? Dlaczego firmy tak chętnie z niego korzystają? Jak wybrać firmę faktoringową online?
Faktoring opiera się na prostych zasadach. Przedsiębiorca wystawia fakturę, którą finansuje nie kontrahent, a firma faktoringowa.
Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze w tych przypadkach, gdy termin płatności na rachunku jest dość odległy, a przedsiębiorca chce pozyskać środki finansowe o wiele wcześniej.
Firma faktoringowa kupuje zatem od przedsiębiorcy wystawioną przez niego fakturę, a następnie ściąga należność od kontrahenta.
Jak wybrać firmę faktoringową?
Każda firma, która oferuje usługi faktoringowe, ma swój cennik opłat za usługi. I właśnie z tabelą prowizji przedsiębiorcy, przed zawarciem umowy, koniecznie powinni się zapoznać.
Cena jest sprawą bardzo ważną, wręcz kluczową. Warto jednak pamiętać, iż wysokość opłat za faktoring nie jest jedynym kryterium, którym powinno się kierować przy wyborze firmy faktoringowej.
Zasady świadczenia usług, doświadczenie danej firmy oraz branża, w której dana firma się specjalizuje. Oto sprawy bardzo ważne dla każdej firmy, która chce bezpiecznie korzystać z takiej usługi, jak faktoring.
Gdzie szukać najlepszych firm faktoringowych online?
Najlepiej skorzystać z porównania i aktualnego rankingu na tej stronie – https://kontobankowebezoplat.pl/faktoring/
Znajdziesz tam zestawienie najlepszych firm, oferujących usługi faktoringowe dla przedsiębiorców w Polsce.
Faktoring a płynność finansowa w firmie
Dla każdego przedsiębiorcy płynność finansowa jest sprawą bardzo ważną. Co kryje się za tym pojęciem?
Zdolność danej firmy do regulowania na bieżąco wszystkich opłat związanych z jej działalnością oraz zdolność do dokonywania różnego rodzaju zakupów.
Płynność finansowa jest mierzona za pomocą wskaźnika bieżącej płynności, wskaźnika szybkiej płynności oraz wskaźnika płynności gotówkowej.
Ten ostatni, często określany też mianem płynności natychmiastowej, jest najważniejszy. Jak dbać o płynność finansową w firmie?
By uniknąć problemów związanych z brakiem płynności, należy zwracać uwagę na nowe inwestycje oraz na to, z kim rozpoczyna się współprace.
Wprawdzie faktoring może się tu okazać dobrym zabezpieczeniem, nie zmienia to jednak faktu, iż w wielu przypadkach to właśnie nierzetelni i nie płacący na czas kontrahenci stawali się przyczyną problemów związanych z utratą płynności finansowej.
By nasza firma mogła działać bez przeszkód, musimy dbać o to, by nasi współpracownicy i klienci na czas regulowali swe zobowiązania finansowe wobec nas.
Dzięki temu można uniknąć tak poważnego zagrożenia dla gospodarki, jakim są zatory płatnicze. Wszak jedna firma, która traci płynność finansową, ciągnie za sobą inne przedsiębiorstwo.
To niebezpieczna sytuacja, przed którą warto się chronić na wszelkie możliwe sposoby.
Przekonaj się również, czy własna firma, to dobry pomysł.