Konto bankowe bez dowodu

Obecnie wiele osób poszukuje możliwości na to, aby założyć konto bankowe bez dowodu, bez wizyty kuriera i bez wychodzenia z domu – 100% online. Sprawdźmy, jak otworzyć rachunek osobisty aktywny od zaraz, bez konieczności podpisywania umowy papierowej.

Okazuje się, że klienci mają aktualnie kilka opcji na potwierdzenie swojej tożsamości całkowicie zdalnie, co pozwala na szybkie uruchomienie konta.

Niestety – póki co – niewiele banków udostępnia choćby jedną z nich. O jakich usługach / sposobach mówimy? 

  • przelew weryfikacyjny,
  • wideo weryfikacja,
  • biometria – konto na selfie
  • biometria – aktywacja unikalnym kodem SMS

Przynajmniej jedną z powyższych opcji oferuje: Alior Bank, Bank BNP, Bank Pekao, Bank Millennium, ING Bank  Śląski, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe i Nest Bank.

AKTUALIZACJA – jak podaje portal Cashless, Nest Bank wycofał wideo weryfikację do odwołania.

Konto bankowe bez dowodu – przelew

Metodą na założenie konta w 100% online, która była dostępna dla klientów najwcześniej, jest przelew weryfikacyjny.

Polega na zleceniu przelewu z konta klienta w innym banku, na rachunek, który właśnie chcemy uruchomić.

Aby wszystkie formalności zostały dopełnione, dane na takim przekazie muszą być takie same jak te, podane w e-wniosku o nowy rachunek. Dzięki szybkiej weryfikacji tych informacji, konto może być aktywne od zaraz.

Konto bankowe przez internet bez kuriera – wideo weryfikacja

Kolejnym sposobem na szybkie konto internetowe, jest potwierdzenie tożsamości przy pomocy tzw. wideo weryfikacji.

Zakładanie konta polega na rozmowie video (czat przez kamerkę internetową) z konsultantem banku. Podczas jej trwania, pracownik przeprowadza weryfikacje danych klienta na podstawie jego dowodu osobistego.

Procedurę dopełnia dedykowany algorytm, który dokonuje analizy biometrycznej twarzy klienta.

Konto bankowe od zaraz – na selfie

Jeszcze innym rozwiązaniem na otwarcie konta za pomocą biometrii, jest wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i własnej twarzy – tzw. selfie.

Proces otwierania konta składa się w tym przypadku z wypełnienia krótkiego e-wniosku, dodania do niego zdjęć dokumentu (z dwóch stron) i twarzy (na prosto, z prawego i lewego profilu).

Po zweryfikowaniu przesłanych informacji, bank aktywuje konto w ciągu kilku-kilkunastu minut.

Co z kartą do konta?

Wszystkie opisane powyżej metody pozwalają na zawarcie z bankiem umowy całkowicie online, bez zbędnych formalności, bez wychodzenia z domu i wizyty kuriera.

Jeżeli jednak do rachunku zamówimy również kartę debetową, obecność kuriera będzie już nieodzowna. Dostarczy on bezpłatnie przesyłkę z kartą w ciągu (zazwyczaj) 2-4 dni roboczych.

Wcześniej powinien skontaktować się telefonicznie w celu uzgodnienia dogodnego terminu wizyty. Aby odebrać kartę, kurier może zażądać okazania dokumentu tożsamości (dowodu osobistego /paszportu).

Dokładne poradniki o tym, jak otworzyć konto bankowe każdą z powyższych metod, można sprawdzić także na stronach:

 Sprawdź także, czy warto kupić obligacje.