Windykacja długów i domysły na jej temat

Czy windykacja długów dostając zlecenie pracy nad dłużnikiem od razu jedzie do niego z komornikiem i przeprowadza postępowanie egzekucyjne bez wcześniejszego podjęcia dialogu z osobą zadłużoną?

Oczywiście, że nie. Mijałoby to się z sensem wynajmowania tego typu usług.

Przecież windykacja długów poprzez działania, które podejmie wobec dłużnika w sposób zgodny z prawem dokona całej procedury i niekiedy polubownie załatwi sprawę.

Wtedy i dłużnik i podmiot, który wezwał na pomoc firmę windykacyjną jest zadowolony.

Windykacja długów - mity i stereotypy

Windykacja długów – stereotypy

Często, jako społeczeństwo nie zdajemy sobie z tego sprawy i dość powierzchownie oceniamy pracę, jaką wykonuje windykacja.

Tak naprawdę nie mieliśmy nigdy nawet styczności z tego typu usługami, ale rozpowszechniamy krzywdzące opinie na jej temat.

Najczęściej poparte domysłami oraz stereotypami utrwalonymi przez lata, właśnie poprzez takie bezpodstawne osądy czyichś obowiązków.

Zamiast zastanowić się i samemu dowiedzieć się na czym polega profesjonalna egzekucja długów, od razu wysnuwamy wnioski, że jest to po prostu bicie i zastraszanie.

Przecież jak inaczej da się od kogoś ściągnąć dług? Porównujemy to do scen z gangsterskich filmów, których nieraz się za dużo naoglądaliśmy i próbujemy się wykazać niesamowita wiedzą.

Efekt jest zgoła odwrotny-ośmieszamy się i wychodzimy na siewców taniej sensacji. Zależy też gdzie szukamy posłuchu.

W swoim gronie, które ma podobne zdanie możemy uchodzić za autorytet. Ale już w innych okolicznościach niezbyt chętnie się wypowiadamy, bo nie jesteśmy pewni tego co mówimy.

Ale takim gadaniem poszerzamy krąg głupoty na temat windykacji.

Przecież usługi windykacyjne opierają się na prawie. A nie na brutalnej sile dobrze zbudowanych panów uczęszczających regularnie na siłownię i ćwiczących sporty walki. Trzeba po prostu chcieć poznać prawdę.

Może Cię również zainteresować artykuł o rachunkach bankowych bez systemu OGNIVO – https://rankingkont.org/konto-bez-komornika/

Podsumowanie

Przez lata na temat windykacji utrwaliło się wiele krzywdzących stereotypów.

Dzisiaj jednak realia są już całkowicie inne. I coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że działanie windykatora nie ma nic wspólnego z przemocą.

Osoby zajmujące się windykacją polegają na sile perswazji słownej i umiejętnościom negocjacyjnym.

Przeczytaj także artykuł o tym, czym jest i dla kogo może być opłacalna konsolidacja kredytów.