Własna firma – dobry pomysł?

Chcesz robić coś w życiu, co będzie sprawiać Ci nie tylko przyjemność ale również stanie się to Twoim głównym źródłem przychodu?

Bardzo możliwe, że własna działalność gospodarcza będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Musisz jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby firma odniosła sukces. Inaczej możesz się bardzo szybko zrazić.

Własna firma – o czym należy pamiętać?

Pierwszą taką kwestią jest posiadanie odpowiedniego zaplecza finansowego. Nierzadko zdarza się tak, że osoby rzucają etat z dnia na dzień i zakładają swój biznes.

Później jednak są rozczarowani, że na pierwsze zyski muszą poczekać nawet kilka miesięcy. A w tym czasie firma już generuje różne koszta, którym trzeba sprostać.

Drugą kwestią jest trafienie z odpowiednim pomysłem. Niestety i tutaj można się dość mocno zawieść.

Ponieważ nie każdy pomysł jest trafiony, a dokładniej nie zawsze podoba się potencjalnym klientom.

Dlatego zanim otworzymy biznes, zaleca się dokładne badanie rynku. W ten sposób unikniemy rozczarowania, że nasz produkt lub usługa nie mają żadnych zwolenników.

Dobrze jest zatem przynajmniej przez jakiś czas przetestować swój pomysł na biznes, zanim jeszcze ruszy się oficjalnie z prowadzeniem działalności. Wtedy przynajmniej można zapobiec stratom finansowym.

Ciekawym pomysłem dla początkujących przedsiębiorców może być biznes na zasadzie franczyzy – https://eduzarabianie.pl/franczyza/

Ok, zdecydowałeś się na założenie własnej firmy. Teraz sprawdźmy, co powinna zawierać jej nazwa.

Własna firma - co powinna zawierać jej nazwa

Co powinna zawierać nazwa firmy?

Firma to po prostu imię i nazwisko lub nazwa, pod jaką przedsiębiorca działa w obrocie gospodarczym.

To co potocznie nazywane jest firmą, w rzeczywistości oznacza przedsiębiorstwo, czyli zespół zorganizowanych składników niematerialnych i materialnych, przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej.

Istnieją wymagania prawne co do nazwy przedsiębiorcy. Są ona zależne od formy prawnej wykonywania działalności gospodarczej.

Nazwa nie może wprowadzać w błąd, w szczególności co do tożsamości przedsiębiorcy, przedmiotu i miejsca jego działalności, czy źródeł zaopatrzenia.

Osoby fizyczne prowadzące działalność jednoosobowo, zobowiązane są w firmie ująć imię i nazwisko. Nie wyklucza to dodania finezyjnej nazwy lub określenia miejsca lub przedmiotu działalności.

Przedsiębiorstwa prowadzone w formie osobowych spółek prawa handlowego, muszą zawierać minimalnie nazwisko jednego ze wspólników. Pozostała cześć nazwy może być dowolna.

Ostatni człon składa się z dookreślenia rodzaju spółki np. jawna lub partnerska. W przypadku spółek kapitałowych, członem obligatoryjnym jest oznaczenie formy prawnej spółki (np. sp z o. o.).

W pozostałym zakresie firma może być dowolna, z uwzględnienie zakazu używania nazw wprowadzających w błąd.

Ciekawostka: dobrym pomysłem na działalność, może być np. własny sklep internetowy.